Kokusuz Haşere İlaçlama

Gelişen çağ koşulları ve teknolojik gelişmeler akabinde büyüyen haşere ilaçlama sektöründe en tercih edilen yöntemlerden biri olan kokusuz haşere ilaçlama diğer haşere ilaçlama yöntemlerinden daha hafif ve kamu kuruluşları, okul, hastane, fabrika vb. yaşam alanlarında kullanılması en mümkün tekniktir. Kokusuz ilaçlama yapıldığı alanda solunum yapmak tehlikeli değildir. Fakat kokusuz ilaçlama yapıldıktan sonra açıktaki gıda maddelerimiz atılmalı ve direk temasa maruz kalan eşyalarımız yıkanmalıdır. Mekanımızda genellikle haşereyi etkisi altına alabilecek dip noktalarına uygulanan bu yöntem esnasında mekanı terk etmeye gerek yoktur.

Kokusuz haşere ilaçlama yöntemi insanları yaşam alanlarında rahatsız etmeyen ve günlük hayatlarına devam edebilecekleri, ön hazırlığın ve sonrasında bir temizliğin yapılmasına gerek duyulmayan, kolaylık sağlayan bir yöntemdir. Kokusuz ilaçlama yapıldıktan 1 hafta sonra mekanlarımızda haşere görmeye devam edebiliriz. Fakat 4 ay boyunca ilaç etkisini gösterecek ve kısa sürede sizi haşerelerden kurtaracaktır. Genellikle hamam böceği,kalorifer böceği gibi haşerelerden kurtulmak için kullanılan bu yöntem sonrası 4-5 gün ıslak temizlik yapılmaması gerekmektedir.

Haşere ile temasa dayalı bir ilaçlama şekli olduğundan kokusuz ilaçlama yapıldıktan hemen sonra mekan temizlenmemelidir. Aksi takdirde ilaç etkisini göstermez ve yok olabilir. Ev ve ofislerimizde özellikle evcil hayvanlarımızın ilaçla teması engellenmelidir. Sıvı ilaç püskürtülerek yapılan bu yöntem Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve yasal bir işlemdir. Korsan haşere ilaçlama şirketleri veya yasal olmayan böcek ilaçları kullanıldığı takdirde hem kendimize hem de diğer canlılara zarar verebiliriz. Yardım aldığımız haşere ilaçlama şirketlerinin ruhsatlı olmasına dikkat etmeliyiz.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir