GÜNÜMÜZDE BÖCEK İLAÇLAMANIN SIKINTILARI

İnsanlar, zaman geçtikçe karşılaştıkları birçok problemde daha çok profesyonel yardım almaya başladılar. Bu profesyonel yardım alanlarından birisi de böcek ilaçlama sektörüdür. Zamanla büyüyen ve neredeyse her türlü alana ulaşan ilaçlama sektörü piyasada çok önemli bir yer edinmiştir.

Bu sektörde hiç sıkıntı yok mudur? Tabi, vardır. Bunların başında sahte ilaçlama firmalarının insanları kandırmaları ve bu sayede insanların firmalara karşı güven duygusunu azaltmalarıdır.  Büyük böcek ilaçlama firmalarının bu gibi olumsuz sonuçlar doğuran sahte ve ruhsatsız firmalara karşı mücadelesi de aynı hızla artmaktadır. Ancak sonuç olarak resmi ilaçlama firmalarının tek başlarına piyasanın kara yüzü sahte firmalarla uğraşmaları çok zordur. Burada devreye insanların ve özellikle bilinçli tüketicinin daha titiz davranması ve hizmet almak için seçtiği firmayı iyi araştırması gerekmektedir. Hizmet alan insanlar bu gibi durumlara daha çok dikkat ederse mutlaka sahte böcek ilaçlama firmalarıyla mücadelede daha fazla yok katedilmiş olacaktır.

Sıkıntılara vatandaşların her zaman daha ucuz hizmet satın almak istemesini de ekleyebiliriz. Vatandaşın bu isteği firmaları da bir yarışa itmekte ve daha ucuz hizmet verebilmek için kaliteyi düşürmektedir. Pek, düşen bu kalite nelere sebep olmaktadır? En başta ilacın kalitesi düşmektedir. Bu da alınan hizmet sonra böcek veya haşerelerin yok olmadığı görülecektir. Diğer bir neden olunan şey ise Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmeyen denetimsiz ilaçların kullanılmasıdır. Bu gibi ilaçlar yer yer insan sağlığına dahi zarar verebilmektedir.

İlaçlama hizmeti almadan önce yapılması gereken en önemli şey hizmet alınacak firmanın bakanlık onaylı olup olmadığını iyice araştırmak ve çok ucuza hizmet alayım derken denetimsiz ve ruhsatsız firmaların tuzağına düşmemektir.

Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir